X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

TL $ USD EU AZN £ GB
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

TL $ USD EU AZN £ GB

İlk Siparişe Özel İndirim Kodu: B10

Müşteri Paneli Sepet(0)

Whois Sorgula

Sorgulamak için aşağıdaki kutucuğa alan adını giriniz.

Neden Boğaziçi?

Aradığınız Alan Adına şimdi indirimli fiyatlar ile sahip olun!

Ücretsiz İç Transfer

Adınıza kayıtlı olan alan adınızı firmamızdaki başka bir müşteriye ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz.

Ücretsiz Domain Kilidi

Olası risklere karşı Boğaziçi yönetim panelinden alan adı kilidini ücretsiz olarak aktif edebilirsiniz.

Otomatik Yenileme Özelliği

Alan adınızın yenileme döneminde sorun yaşamamak için otomatik yenilemeye açabilirsiniz.

Ücretsiz Whois Gizleme Özelliği

Alan adı için kayıtlı bilgilerinizi whois’lerden gizlemek isterseniz herhangi bir ücret ödemeden bu işlemi yapabilirsiniz.

Ücretsiz Yapım Aşamasında

Web siteniz hazır olana kadar, eğer hosting hizmetini firmamızdan aldıysanız yapım aşaması sayfası ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz Domain Yönlendirme

Alan adınızı farklı bir web sitesine veya farklı herhangi bir url’ye yönlendirme işlemini ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Domain Sorgulama & Kayıt ve Alan Adı Satın Alma
İşlemlerinde Size Yardımcı Olmamızı İster Misiniz?

CANLI DESTEĞE BAĞLAN

Sizin İçin Aralıksız Çalışıyoruz

Uygun fiyata maksimum performansı sağlamak amacı ile hergün çalışıyoruz.

En iyi Domain Adresini Bulun

İyi bir alan adı ile internet dünyasına etkileyici bir giriş yapabilir, projenizi binlerce kişiye ulaştırarak başarılı olabilirsiniz. Boğaziçi ile projenizi en iyi ifade eden, kısa ve akılda kalıcı harika domainler kaydedebilirsiniz. 100’den fazla alan adı uzantı ile işletmenizin marka bilinirliğini arttırabilir, kişisel markanızı oluşturabilir ve projelerinizi hedef kitlenize kolayca ulaştırabilirsiniz.

Online Alan Adı (Domain) Kaydı ile Tüm domain uzantılarımız anında aktif olmaktadır. Satın aldığınız her domain bir host tanımı yapmak şartıyla hemen yayına girecektir. com.tr uzantılı ticari firmalar ve şahıslar için tanımlanan uzantılar gerekli evraklar tarafımıza iletildikten sonra aktif olmaktadır.

Ucuz Domain Adresi

Etkileyici bir alanadı satın almak kadar, Ucuz domain yönetiminde kullanacağınız araçlar ve servisler de domain yönetiminizi kolaylaştırmak ve alan adı güvenliğinizi arttırmak için önemlidir. Alan adınızı Boğaziçi güvencesi ile kaydederek, transfer kilidi gibi ücretsiz domain servislerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede kaydedeceğiniz alan adı için ekstra ücretler ödemek zorunda kalmaz, proje maliyetinizi de düşürmüş olursunuz.

Boğaziçi, Türkiye'nin önde gelen kurum ve kuruluşlarına domain, hosting, sunucu ve SSL sertifikası hizmetlerini 2019 yılından bugüne güvenle sunmaktadır. Bizi tercih eden müşterilerimiz için sağladığımız tüm hizmetlerde kalite ve güvenlik önceliğimizdir.

Şeffaf Fiyat Politikası

Boğaziçi’nde domain yenileme dönemlerinde kötü sürprizlere yer yok. Ucuz domain kampanyaları ile kaydettiğiniz alan adları için yenileme dönemleri geldiğinde, standart liste fiyatları üzerinden domain yenileme işlemi yapabilir, yüksek yenileme fiyatları ile karşılaşmadan, alan adınızı Boğaziçi kalitesi ve güvencesi ile yönetmeye devam edebilirsiniz.

Akılda kalıcı bir alan adına sahip olmak, işinizi bir adım öne taşımanıza yardımcı olur. Uzun ve karmaşık alan adlarından kaçınarak kısa ve anlaşılır alan adı seçimleri yapmanız önerilir. Size rakip olmak isteyebilecek kişilerin önüne geçmek, arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve SEO çalışmalarınıza katkı sağlamak için de seçmiş olduğunuz alan adına benzer alan adlarını da edinerek, ana alan adınıza yönlendirin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir çok sorunun cevabı burada olabilir.

Hangi alan adı uzantısını seçmeliyim.

Dünyada kullanımı en yaygın olan alan adı (domain name) uzantıları sırası ile com, net ve org olarak sıralanabilir. Ancak domain tescil ettirmek istediğiniz alan adı için sadece .com uzantılı versiyonunu tescil ettirmeniz ileride markanız veya web siteniz için sakıncalı bir durum oluşturabilir. Bir başkası sizin tescil ettirmediğiniz uzantıları tescil ettirip kullanabilir, bu kasıtlı bir durum olmasa dahi markanız açısından rahatsızlık verici olabilir. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse , sadece mehmetemlak.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası mehmetemlak.net, bir diğer kullanıcı ise mehmetemlak.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Özellikle com net org gibi jenerik uzantılı domain ler ilk gelen alır prensibi ile tescil edildiğinden, bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olmayacaktır. Dolayısı ile bir alan adı tescil ettirirken eğer müsait ise firmaniz.com firmaniz.net firmaniz.org bogazici.info gibi yaygın kullanılan bütün uzantıları bir grup olarak birlikte tescil ettirmeniz tavsiye edilir.

Alan Adı (Domain) Tescili nedir ?

Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı (domain name) tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Tescil hizmeti, belirli bir dönem için haklarını satın almış olduğunuz alan adının kullanım süresi süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve farklı kişiler tarafından kullanılmamasını sağlamaktadır.

Domain yönetimi için kontrol paneli sağlıyor musunuz?

Elbette, müşteri panelinizde yer alan yönetim sistemini kullanarak domain servisleri ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Alan adı tescil siparişim ne kadar sürede aktive edilir?

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde siparişiniz anında onaylanır, havale/eft ile yaptığınız ödemeler, ödemenizin operatör tarafından teyid edilmesini takiben onaylanır. Havale ve EFT siparişleri haftaiçi ( Pazartesi 09:00 - Cuma 17:30 ) mesai saatleri içerisinde banka hesaplarımız kontrol edilerek onaylanmaktadır.

Alan adımın tescil süresinin bitimine yakın bilgilendirme gönderiyor musunuz?

Alan adınızın tescil süresi bitimine yakın süreler kaldığında, sms ve e-posta ile hatırlatma mesajları göndermekteyiz.