X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

TL $ USD EU AZN £ GB
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

TL $ USD EU AZN £ GB

İlk Siparişe Özel İndirim Kodu: B10

Müşteri Paneli Sepet(0)

Bilgi Bankası

Sanal sunucu nedir ?

Sanallaştırma konusunda hiç deneyiminiz olmadığında, bunun ne olduğunu ve size nasıl fayda sağlayacağını anlamakta zorlanabilirsiniz. Teknoloji sürekli değiştiğinden, sunucu sanallaştırma gibi yeni gelişmelerden haberdar olmak ve işletmenizin avantajları deneyimleyebilmesi için dahil olmak önemlidir.

Sanal sunucu kavramı yeni olmasa da, kısa süre önce hayata geçirildi ve şimdi iş ve özel kullanım için yaygın olarak uygulanıyor. Sanal sunucular eski teknolojik sorunları çözer ve insanlara işlerini daha etkin bir şekilde yürütebilmeleri için zaman, para ve enerji tasarrufu sağlar .

Sanal Sunucu nedir?

Sanal sunucu terimi, genellikle bir site dışı veri merkezinde bulunan ve kaynakları, her biri üzerinde kontrol sahibi olan birden çok kullanıcı tarafından paylaşılan bir sunucuya atıfta bulunur . Bu, bir fiziksel sunucuyu, her biri kendi işletim sistemini çalıştırabilen birden çok sanal makineye dönüştürmek anlamına gelir.
 
Bir sunucunun işlem gücünden tam olarak yararlanmanın ve bir dizi farklı kullanıcının ekipman maliyetini paylaşmasına izin vermenin bir yoludur. Sanallaştırmadan önce, sunucular işlem yeteneklerinin yalnızca bir kısmını kullanırdı ve bilgisayar ağları büyüyebilir ve karmaşıklaşabilirdi.
 
Sanal sunucular daha verimli bir güç kullanımıdır ve bir sunucunun kullanımını tipik yüzde 15'ten yüzde 80'e kadar artırabilir .
 

Sunucu Sanallaştırmanın Avantajları Nelerdir?

Sanal sunucunun ne olduğunu anladıktan sonra, bunun sizin için nasıl yararlı olabileceğini düşünmeye başlayabilirsiniz. Çoğu insanın sanal sunucuları kullanmaya başlamasının ana nedeni paradan tasarruf etmektir.
 
Sanallaştırma ile, daha az maliyetli ekipman vardır ve kullanıcıların donanımı yönetmek için para harcaması gerekmez. Birçok kişi, yeşil teknolojiyi kullanmanın bir yolu olarak sanal sunucuları seçiyor. Sanal sunucular daha az enerji kullanır, bu da çevre için daha iyi olurken para tasarrufu da sağlayabilir.
 
Sanal sunucular, uzaktan dosya erişiminden web tasarımı ve geliştirmeye kadar çeşitli uygulamalar için kullanılır . Birçok yazılım satıcısı ürünlerini sanal makinelere önceden yüklediğinden, sanallaştırmaya geçiş, yazılım yükleme gibi görevleri basitleştirebilir.
 

Sanallaştırmanın Uygulanması

Sanal sunuculardan yararlanmak için mevcut iş yükünüzü ve ne tür sanallaştırmaya ihtiyacınız olacağını belirlemeniz gerekir.
 
Üç ana sanallaştırma biçimi vardır:
  • İşletim sistemi sanallaştırma
  • Donanım öykünmesi
  • Paravirtualization.
İşletim sistemi sanallaştırmasının kullanılması , temelde yatan işletim sisteminin bağımsız temsillerinin olduğu anlamına gelir ve donanım öykünmesi, birden çok işletim sisteminin tek bir bilgisayara kurulmasına izin verir.
 

Paravirtualization

Paravirtualization , birden çok işletim sisteminden temeldeki donanıma erişimi koordine eder. Doğru sanallaştırma türünü seçtiğinizde, mevcut sunucularınızı yeni ortama taşımanız gerekecektir.
 
Sistemlerinizi taşımaya yardımcı olması için bunu manuel olarak yapabilir veya geçiş ürünlerini kullanabilirsiniz. Sanal sunucuların faydaları cazip olabilir, ancak bir çözüm bulmak için sanallaştırmanın nasıl çalıştığını anlamanız ve konuyu ve ayrıca kendi ağınızın mimarisini araştırmanız gerekir.
 
Sanal sunucuların iyi bir seçim olmayabileceği bazı durumlar vardır ve bu, iş yükünüze ve sistem yapınıza bağlıdır. Uzmanlardan alınan bazı araştırmalar ve içgörülerle, bir tür sanallaştırmanın işletmeniz üzerinde olumlu bir etkisi olup olmayacağını belirleyebilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(5245 defa görüntülendi. / 981 kişi faydalı buldu.)